Význam plávania

Význam “plávania” dojčiat a batoliat – AQUABABY 

Plávanie” dojčiat a batoliat výrazne napomáha rozvoju motoriky dieťaťa, voda prirodzene posilňuje  rôzne svalové skupiny čím môže prispieť k náprave nedostatkov a chýb pri držaní tela.

Plávanie je jednou z najvhodnejších pohybových aktivít pre dieťa. Pomocou hier sa buduje pozitívny vzťah k vode, deti si hrou osvojujú základy plaveckých zručností. Učia sa zadržať dych, vydýchnuť do vody, ponoriť sa a dokázať sa vynoriť nad hladinu – to sú už všetko zručnosti vedúce k samotnému plávaniu. Plávanie je jedna zo zručností, ktorú dieťa potrebuje, pokiaľ ide o jeho bezpečnosť !

Výhody plávania detí

Pohyb detí vo vodnom prostredí môže mať veľký význam pri ich fyzickom aj psychickom vývoji. Tu sú niektoré konkrétne výhody, v skutočnosti je ich oveľa viac:

  • “Plávanie” dojčiat a batoliat zabezpečuje dostatok pohybovej aktivity, ktorá vedie k rozvoju motoriky dieťaťa, posilňuje prirodzeným spôsobom rôzne svalové skupiny čím môže prispieť k náprave nedostatkov a chýb pri držaní tela.
  • detské kurzy poskytujú priestor pre rozvíjanie ich sociálneho správania a komunikačných schopností, nielen medzi dieťaťom a rodičom ale jeho svet je obohatený aj o vnímanie iných dospelých ktorý vstupujú do kontaktu s ním.
  • detičky sa od najmenšieho veku otužujú a tým sa podporuje ich imunita. Aktívnym pohybom vo vode sa stimuluje ich srdcovo-cievny systém, zvyšuje sa prekrvenie čo je dôležité pre správne fungovanie všetkých vnútorných orgánov, hlavne mozgu.
  • Správne dýchanie, dychové cvičenia ako zadržanie dychu, plynulú výdych do vody podporuje rozvoj kapacity pľúc, čo napomáha pri prevencií respiračných ochorení.
  • Pohyb vo vode tiež spôsobuje pohyb a masírovanie vnútorných orgánov, podporuje peristaltiku čriev. Deti menej trpia bolesťami bruška a zvyšuje sa ich chuť do jedla.
  • Pre dieťa je vodné prostredie veľmi príjemné, prináša mu potešenie a má významný relaxačný účinok. Môže sa prejaviť pokojným spánkom a celkovou pohodou dieťatka.

Poďte si zaplávať

Vyberte si z ponuky našich kurzov pre deti. Od tých najmenších až po veľkáčov.